דף הבית אודות מאמרים הרצאות "הצעות" חוק סקרים יצירת קשר English
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: 0   צפיות: 8
 
 
בית המצוינות הלאומי - דר' אברהם חולי
אצל אברהם חולי, נבטו ניצניו של חלום "בית המצוינות הלאומי" במהלך פברואר 1980, עת החל את תפקידו כראש ענף איכות (בו"ב = בחינה וביקורת) בחיל הקשר. לימים, כאשר המילה מצוינות (Excellence) החלה לחלחל בארה"ב ובאירופה כמילה "חזקה" יותר מהמילה איכות (Quality), הפך החלום של חולי לרעיון מגובש יותר. כאשר חולי נבחר להיות יו"ר כנס בינלאומי לאיכות (נובמבר 1996) ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות (אפריל 1999 – ינואר 2004), נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים לאתר עוד "משוגעים לדבר". כולם, נכשלו - זה אחר זה.
תגובות: -1   צפיות: -1
הגדרת "בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: 0   צפיות: 30