דף הבית אודות מאמרים הרצאות "הצעות" חוק סקרים יצירת קשר English
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון מצוין
רק מי שמודד את תוצאות פעולותיו, יודע כמה הצליח. יחד עם זאת, הוא אינו יודע האם יכול היה להצליח יותר. כדי לדעת זאת, מומלץ לו שיתמקד בשני מישורים עיקריים: 1) לנתח את הסיבות שגרמו להיווצרותם של כשלים, ליקויים, תקלות ותופעות לא רצויות נוספות אחרות שמנעו ממנו להצליח יותר. 2) לתכנן פעולות שיפור ומניעה, המתבססות גם על הצלחות של אחרים באותו תחום, מעשה או פעולה. זאת, בתקווה שהאחרים מודדים את הצלחותיהם ומדווחים עליהן בצורה שמאפשרת ללמוד מהן.
תגובות: 0   צפיות: 8
 
 
אצל אברהם חולי, נבטו ניצניו של חלום "בית המצוינות הלאומי" במהלך פברואר 1980, עת החל את תפקידו כראש ענף איכות (בו"ב = בחינה וביקורת) בחיל הקשר. לימים, כאשר המילה מצוינות (Excellence) החלה לחלחל בארה"ב ובאירופה כמילה "חזקה" יותר מהמילה איכות (Quality), הפך החלום של חולי לרעיון מגובש יותר. כאשר חולי נבחר להיות יו"ר כנס בינלאומי לאיכות (נובמבר 1996) ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות (אפריל 1999 – ינואר 2004), נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים לאתר עוד "משוגעים לדבר". כולם, נכשלו - זה אחר זה.

אצל אברהם חולי, נבטו ניצניו של חלום "בית המצוינות הלאומי" במהלך פברואר 1980, עת החל את תפקידו כראש ענף איכות (בו"ב = בחינה וביקורת) בחיל הקשר. לימים, כאשר המילה מצוינות (Excellence) החלה לחלחל בארה"ב ובאירופה כמילה "חזקה" יותר מהמילה איכות (Quality), הפך החלום של חולי לרעיון מגובש יותר. כאשר חולי נבחר להיות יו"ר כנס בינלאומי לאיכות (נובמבר 1966) ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות (אפריל 1999 – ינואר 2004), נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים לאתר עוד "משוגעים לדבר". כולם, נכשלו - זה אחר זה. החל מספטמבר 2013, נוצר לחולי קשר משמעותי ראשון עם בעלי תפקיד מרכזיים בעיר ראשון לציון. כך, הפך הרעיון שלו ליוזמה. יוזמה, המשלבת את עיריית ראשון לציון, את קרן ראשון לציון, מספר תורמים לשלב הנוכחי ומשרדי אדריכלים. החל מינואר 2017, הולך ומסתיים לו תהליך מרתק ומרגש של הכנת "תיק פרוגרמה ראשונית וערכה לתורם" על ידי אחד ממשרדי האדריכלים הטובים בארץ. "המצוינות היא מידת הרצון, השאיפה למצוינות היא מידת ההשקעה, והשמים הם הגבול" עיריית ראשון לציון מקדמת בימים אלו רעיון הקמתו של 'בית מצוינות לאומי'. זהו פרויקט חדשני, חוצה תחומים המבקש להיות ייחודי ופורץ דרך. המתחם ישמש ל-3 מטרות עיקריות: כמרכז כנסים, כאמפיתאטרון של 250-300 מקומות ישיבה, בו יערכו כינוסים יוקרתיים בהם יופיעו מיטב מנהיגי הטכנולוגיה, החדשנות והאקדמיה מהעולם התעשייתי על כל היבטיו - הקרקעי, הימי והאווירי/חלל. בעתיד, ניתן יהיה להרחיבו לעולם השירות ולעולם החברתי-קהילתי- התנדבותי-ציבורי. כמרכז לימודי, כחדרי לימוד שבהם תתקיים תכנית לימודים עשירה ומגוונת ללימוד מודלים, כלים, שיטות ומתודולוגיות מעולם המצוינות והאיכות של העולם התעשייתי. כדוגמה: אמינות מוצרים ומערכות, תחזוקתיות, זמינות, תהליכי "שיפור מתמיד" ועוד. כמוזיאון וספריה, לתיעוד המצוינות במדינת ישראל בתחומים רבים ומגוונים. מוזיאון זה ישמש הן ללימוד הישגי העבר והן כהשראה ליצירתיות, חדשנות, פיתוח פטנטים ועוד. מוזיאון כזה יהווה מקור "עלייה לרגל" לתושבי ישראל ולאורחים מחו"ל ויציב את ראשון לציון במקום מכובד של דוגמה ומופת!!! מאמר המדד הלאומי.pdf רישום עמותת בית המצויינות.pdf ושמות המייסדים