דף הבית אודות מאמרים הרצאות
"הצעות" חוק סקרים יצירת קשר
English . . .
בית המצוינות הלאומי - דר' אברהם חולי
אצל אברהם חולי, נבטו ניצניו של חלום "בית המצוינות הלאומי" במהלך פברואר 1980, עת החל את תפקידו כראש ענף איכות (בו"ב = בחינה וביקורת) בחיל הקשר. לימים, כאשר המילה מצוינות (Excellence) החלה לחלחל בארה"ב ובאירופה כמילה "חזקה" יותר מהמילה איכות (Quality), הפך החלום של חולי לרעיון מגובש יותר. כאשר חולי נבחר להיות יו"ר כנס בינלאומי לאיכות (נובמבר 1996) ויו"ר האיגוד הישראלי לאיכות (אפריל 1999 – ינואר 2004), נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים לאתר עוד "משוגעים לדבר". כולם, נכשלו - זה אחר זה.
תגובות: -1   צפיות: -1
הגדרת "בית מצוינות לאומי" ("National Excellence House")
"מינהרת זמן" אשר ביציאה ממנה מחליט/ה העובר/ת בה כי למחרת בבוקר העבודה וכל פעולות החיים האחרות שלו/ה - כסנדלר/ית, כרופא/ה, כטכנאי/ת, כמוקדן/נית, כמורה, כספורטאי/ת, כחקלאי/ת, כנהג/ת וכדומה - תבוצענה בדרך משופרת (מניעתית/טובה) יותר מאשר הן בוצעו עד אתמול בערב, ועל ידי כך לשפר את המצוינות הלאומית ואיכות החיים של מדינה דמוקרטית. החלום והחזון הם שלכל מדינה דמוקרטית בעולם יהיה בית מצוינות לאומי משלה.
תגובות: -1   צפיות: -1
President Reagan's Remarks at the Malcolm Baldrige National Quality Awards on November 14, 1988

לתרגום המלל לעברית לחצו כאן
מצוינות לאומית בישראל - ראש הממשלה המנוח יצחק רבין - תיאטרון ירושלים, אפריל 1994

רבותי, ההיסטוריה חוזרת
בלי ללכת יוצר מידי אחורה בזמן, ביולי 1950 סטטיסטיקאי אמריקאי בשם ויליאם אדוארד דמינג הוזמן ליפן לתת סדרה של הרצאות למובילי התעשיות ביפן, הסיבה שהוא זומן הייתה ע”מ לסייע ליפנים לשנות את התפיסה העולמית לגביהם שאמרה באותה תקופה, שהמוצרים היפנים הינם נחותים באיכותם ע”פ מוצרים אירופאים או אמריקאים. יש לציין שבאותם זמנים דמינג היה דיי אנונימי בארה”ב, וזאת למרות שכיהן בתפקידים ממלכתיים שונים בעברו.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
כתבה שפורסמה ב-ynet: "נא להכיר: מדד למצויינות לאומית"
ד"ר אברהם חולי פיתח שיטה למדידת האיכות והמצויינות של המדינה, המבוססת על בדיקה רב-שנתית של ההכנסה ממסים ושביעות הרצון של האזרחים; מסקנות: מצבנו לא רע, אם כי עדיין אין למי להשוות; הישראלים מרוצים מחברות המזון ומבזק, ומאוכזבים מהממשלה וממערכת החינוך
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חזון ההגשמה העצמית. (ד"ר אברהם חולי)
ברגע זה המוני תינוקות נושמים את נשימתם הראשונה והמוני בני אדם נפרדים מן העולם. יש הנפרדים מהעולם בגלל מחדלים או טעויות אשר היה אפשר למנוע בשימוש בשיטות ובכלים שפיתחו העוסקים באיכות. מניעה זו היא חזון. יש לעשות הכול כדי להגשימו וכדי לצמצם עלויות אי־איכות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1